طراحی انبار سرد

طراحی انبار سرد

ذخیره سازی سرد را می توان به طور گسترده ای در ذخیره سازی واکسن، حفظ مواد مخدر، محصولات بیولوژیکی پزشکی، ترکیب پلاسما، دما و رطوبت ثابت و صنعتی، تجارت خارجی، غذا، محصولات آبزی، دامداری، گردشگری، هتل ها، غذا و سایر صنایع برای اهداف خاص .

چت کن

جزئیات محصول

طراحی انبار سرد

718954.1jpg (001) .jpg

انواع عمومی ذخیره سازی سرد عبارتند از ذخیره سازی تازه، ذخیره سازی سرد، نگهداری دمای پایین، انجماد سریع انبار و کارگاه پردازش مواد غذایی.


انبار ذخیره سازی تازه (دمای ذخیره سازی به طور کلی 0 ℃ ~ 5 ℃)

به طور عمده برای گوشت های تازه، محصولات لبنی، تخم مرغ های تازه، میوه ها و سبزیجات استفاده می شود، به طوری که مواد غذایی در محیط دمای پایین تر و دمای پایین تر از 0 درجه سانتیگراد است. در این محدوده، غذا را می توان تا حد امکان تازه نگه داشت.

ضخامت توصیه شده کتابخانه δ100 است و تراکم عمومی 40PU یا 42PU است. اگر طول هیئت مدیره بیش از حد طول می کشد (مانند 8 متر یا بیشتر)، از 45PU یا دیگر استفاده کنید.


انبار سرد (دمای ذخیره سازی به طور کلی -15 ℃ ~ -18 ℃)

عمدتا برای تبرید مواد غذایی استفاده می شود. برخی از غذاها از زمان به زمان ذخیره سازی سرد می شوند و در عین حال بخش دیگری از غذا از زمان ذخیره سازی سرد سرد می شود. هیچ شرایط خاصی برای زمان تبرید مواد غذایی وجود ندارد و دمای ذخیره سازی در محدوده -15 ℃ تا -18 ℃ نگهداری می شود.

ضخامت توصیه شده کتابخانه δ100 یا δ150 است. تراکم عمومی برای استفاده از 40PU یا 42PU توصیه می شود. اگر طول هیئت مدیره بیش از حد طول می کشد (مانند 8 متر یا بیشتر)، 45PU توصیه می شود.


انبار کم دما (دمای ذخیره سازی به طور کلی -22 ℃ ~ -25 ℃)

این است که عمدتا مورد استفاده برای ذخیره سازی مواد غذایی زمانی که درجه حرارت بین -22 ℃ و -25 ℃. تحت این شرایط درجه حرارت، مواد غذایی خراب نخواهد شد. به عنوان مثال، هنگامی که بستنی در دمای بالاتر از -25 ℃ ذخیره می شود، عطر و طعم خود را از دست می دهد. غذاهای دریایی در بالای این دما ذخیره میشوند و طعم و مزه ی umami آن خیلی بدتر است. ویژگی های انبار کم دما عبارتند از: بی نظیر و به تدریج مواد غذایی را به ذخیره سازی سرد منتقل می کنند. این شرایط سخت برای ذخیره سازی دما است.

ضخامت توصیه شده بشقاب δ150 است و تراکم توصیه می شود که از 45PU استفاده شود.


انبار سریع انجماد (دمای ذخیره سازی به طور کلی زیر -30 ℃)

این عمدتا برای انجماد سریع غذا، از جمله گوشت سریع یخ زده، دمبلنجان سریع منجمد، سبزیجات سریع یخ زده و غیره استفاده می شود، و لازم است غذا را در مدت زمان محدودی یخ بزنید.

ضخامت توصیه شده از صفحه δ175 یا δ200، تراکم 45PU، مواد خام است به طور کلی مواد درجه حرارت پایین، اگر سایر ذخیره سازی سرد می تواند -60 ℃، توصیه می شود برای استفاده از ضخامت صفحه δ200، و تراکم 50PU است.


کارگاه آشپزی مواد غذایی (دمای ذخیره سازی به طور کلی ± 4 ℃ ~ -8 ℃)

عمدتا برای پردازش سرد مواد غذایی استفاده می شود، شامل چهار فرایند خنک کننده، انجماد، انجماد و انجماد است.

ضخامت توصیه شده کتابخانه δ100 است و تراکم عمومی 40PU یا 42PU است. اگر طول هیئت مدیره بیش از حد طول می کشد (مانند 8 متر یا بیشتر)، 45PU توصیه می شود.


Hot Tags: طراحی انبار سرد انبار، چین، تولید کنندگان، تامین کنندگان، کارخانه، قیمت، ساخته شده در چین

پرس و جو

محصولات مرتبط